Widok od wejścia

Widok od ogrodu

Rzut Parteru

Rzut Piętra

Przekrój

Elewacja frontowa E1

Elewacja szczytowa E2

Elewacja tylna E3

 • Powierzchnia zabudowy: 61,30m2
 • Powierzchnia użytkowa: 69,72m2
 • Wysokość: 6,7m
 • Szer. x Dł. domu: 7,0×9,35m
 • Min. wymiar działki: 11,0×18,35m
 • Konstrukcja: energooszczędny system Izodom, więźba dachowa drewniana
 • Instalacje: maty grzewcze + wentylacja z rekuperacją
 • Stan surowy zamknięty: 140 600,-zł
 • Stan deweloperski: 173 800,-zł

Dom bliźniaczy zaprojektowany jest w polskiej, energooszczędnej technologii IZODOM. Główna konstrukcja domu to monolityczny żelbet. Nie ma solidniejszej konstrukcji w budownicwie. W pierwszej kolejności na budowie ustawiamy lekkie i dobrze dopasowane formy ze styropianu. W formach umieszczemy zbrojenie. Następnie zamawiamy gruszkę z betonem , który wlewamy do form. W ten sposób można wznieść jedną kondygnację w ciągu jednego tygodnia. Nie potrzeba do tego super wykwalifikowanej ekipy. Budujemy metodą gospodarczą. Strop w domu szeregowym wykonujemy w analogiczny sposób: układamy styropianowe formy, podpieramy za pomoca stępli, układamy zbrojenie i zalewamy. Po tym jak beton zwiąże można usunąć styropianowe kształtki zyskując przestrzeń na instalacje, lub zostawić kształtki i otynkować.

Przestrzeń nad salonem przekryta jest dwuspadowym dachem o prostej konstrukcji. Dach oparty jest wyłącznie na ścianach zewnętrznych. Część domu z sypialniami dla dzieci przkryta jest płaskim stropodachem. Poza ścianami przy schodach wnętrze domu wolne jest od jakichkolwiek słupów lub innych podpór. Daje to pole do zmian w aranżacji domu stosownie do potrzeb mieszkanców. Dach można wykończyć panelami z blachy na rąbek zatrzaskowy lub dachówką.

Jeszcze prostsza jest budowa ścianek działowych. Zaprojektowano ścianki z pełnych bloczków gipsowych w systemie Multigips. Łatwo je zbudować, nie wymagają tynkowania ani dodatkowych nadproży drzwiowych. Po wybudowaniu wystarczy zaszpachlować połączenia bloczków, zagruntować i ściana jest gotowa do malowania. Pełne bloczki są dobrą przegrodą akustyczną. Wieszanie obrazów lub półek jest równie proste jak w tradycyjnej ścianie murowanej.

Do energooszczędnej konstrukcji dopasowano instalacje ogrzewania i wentylacji z rekuperacją. Ogrzewanie realizowane jest za pomocą mat grzewczych zasilanych prądem. Maty w zależności od rodzaju pomieszczenia można umieścić w podłodze lub na ścianie – w warstwie tynku. Jak pokazuje doświadcznie ze domów zrealizowanych w tej technologii roczne rachunki za ogrzewanie wynoszą od 1,5 tyś zł do 3 tyś zł. Do tego instalujemy wentylację mechaniczną wraz z odzyskiem ciepła. W ten sposób nawet w zimie mamy świeże powietrze i ciepłe pomieszczenia.

Bliźniak to wiele przestrzeni na małej powierzchni

W tym domu wszystko ma swoje miejsce. Na powierzchni 70m² zaplanowano powieszczenia dla 5 osobowej rodziny. Wejście prowadzi przez wygodny hall. Po lewej stronie przewidziano  obszerną szafę wnękową. Na wprost wejścia zaprojektowano niewielkie otwarcie w ścianie, która oddziela kuchnię. Dzięki temu osoba będąca w kuchni ma kontakt wzrokowy z tymi, którzy  wracają do domu. Po prawej stronie, od frontu umieszczono sypialnię rodziców. Od strony ogrodu przewidzino salon z wyjściem do ogrodu. Na górze są jeszcze dwie sypialnie. Domownicy przebywający na górze mają kontakt z parterem poprzez galerię z widokiem na salon. W salonie zaprojektowano wykusz okienny z wygodnym siedziskiem. Na każdym poziomie jest łazienka.

Projekt


2500 zł
Cena za 4 egzemplarze
 • Kompletny projekt wielobranżowy do pozwolenia na budowę gotowy do adaptacji
Adaptacja


1700 zł
Cena za 4 egzemplarze
 • Kompletny projekt zagospodarowania sprawdzenie warunków posadowienia