Widok od frontu

Widok od ogrodu

WMW Architekci jednorodzinny gotowy typowy

Rzut Parteru

Przekrój

Elewacja frontowa E1

Elewacja boczna lewa E2

Elewacja boczna prawa E3

Elewacja tylna E4

 • Powierzchnia zabudowy: 97,33m2
 • Powierzchnia użytkowa: 78,48m2
 • Wysokość: 6,03m
 • Szer. x Dł. domu: 8,3×13,6m
 • Min. wymiar działki: 16,3×22,6m
 • Konstrukcja: energooszczędny system Izodom, więźba dachowa drewniana
 • Instalacje: maty grzewcze + wentylacja z rekuperacją
 • Stan surowy zamknięty: 187 750,-zł
 • Stan deweloperski: 220 950,-zł

Dom wolnostojący zaprojektowany jest w polskiej, energooszczędnej technologii IZODOM. Główna konstrukcja domu to monolityczny żelbet. Nie ma solidniejszej konstrukcji w budownicwie. W pierwszej kolejności na budowie ustawiamy lekkie i dobrze dopasowane formy ze styropianu. W formach umieszczemy zbrojenie. Następnie zamawiamy gruszkę z betonem , który wlewamy do form. W ten sposób można wznieść jedną kondygnację w ciągu jednego tygodnia. Nie potrzeba do tego super wykwalifikowanej ekipy. Budujemy metodą gospodarczą.

Dom przekryty jest dwuspadowym dachem o prostej konstrukcji. Dach oparty jest wyłącznie na ścianach zewnętrznych. Wnętrze domu wolne jest od jakichkolwiek słupów lub innych podpór. Daje to pole do zmian w aranżacji domu stosownie do potrzeb mieszkanców. Dach można wykończyć panelami z blachy na rąbek zatrzaskowy lub dachówką.

Jeszcze prostsza jest budowa ścianek działowych. Zaprojektowano ścianki z pełnych bloczków gipsowych w systemie Multigips. Łatwo je zbudować, nie wymagają tynkowania ani dodatkowych nadproży drzwiowych. Po wybudowaniu wystarczy zaszpachlować połączenia bloczków, zagruntować i ściana jest gotowa do malowania. Pełne bloczki są dobrą przegrodą akustyczną. Wieszanie obrazów lub półek jest równie proste jak w tradycyjnej ścianie murowanej.

Do energooszczędnej konstrukcji dopasowano instalacje ogrzewania i wentylacji z rekuperacją. Ogrzewanie realizowane jest za pomocą mat grzewczych zasilanych prądem. Maty w zależności od rodzaju pomieszczenia można umieścić w podłodze lub na ścianie – w warstwie tynku. Jak pokazuje doświadcznie ze domów zrealizowanych w tej technologii roczne rachunki za ogrzewanie wynoszą od 1,5 tyś zł do 3 tyś zł. Do tego instalujemy wentylację mechaniczną wraz z odzyskiem ciepła. W ten sposób nawet w zimie mamy świeże powietrze i ciepłe pomieszczenia.

Dom wolnostojący to piękna przetrzeń dla rodziny

Do domu wchodzimy poprzez zadaszoną werandę. Z kuchni widać, kto właśnie wraca do domu. Po wyjściu z przedsionka mamy przed sobą długi widok zakończony wysokim oknem z widokiem na ogród. Salon i jadalnia to piękne, przestronne miejsce, przekryte drewnianą konstrukcją dachu. Sypialnia rodziców z własną łazienką znajduje się od frontu. Dalej zaprojektowano sypialnie dla dzieci. Na pralnię przewidziano osobną wnękę. Z tyłu domu zaprojektowano drewniany schowek na narzędzia ogrodnicze i rowery.

Projekt


2500 zł
Cena za 4 egzemplarze
 • Kompletny projekt wielobranżowy do pozwolenia na budowę gotowy do adaptacji
Adaptacja


1700 zł
Cena za 4 egzemplarze
 • Kompletny projekt zagospodarowania sprawdzenie warunków posadowienia