Widok od frontu

Rzut Parteru

Rzut Piętra

Przekrój

Elewacja frontowa E1

Elewacja tylna E2

 • Powierzchnia zabudowy: 58,95m2
 • Powierzchnia użytkowa: 69,83m2
 • Wysokość: 6,7m
 • Szer. x Dł. domu: 6,35×9,35m
 • Min. wymiar działki: 6,35×18,35m
 • Konstrukcja: energooszczędny system Izodom, więźba dachowa drewniana
 • Instalacje: maty grzewcze + wentylacja z rekuperacją
 • Stan surowy zamknięty: 129 900,-zł
 • Stan deweloperski: 163 100,-zł

Dom szeregowy zaprojektowany jest w polskiej, energooszczędnej technologii IZODOM. Główna konstrukcja domu to monolityczny żelbet. Nie ma solidniejszej konstrukcji w budownicwie. W pierwszej kolejności na budowie ustawiamy lekkie i dobrze dopasowane formy ze styropianu. W formach umieszczemy zbrojenie. Następnie zamawiamy gruszkę z betonem , który wlewamy do form. W ten sposób można wznieść jedną kondygnację w ciągu jednego tygodnia. Nie potrzeba do tego super wykwalifikowanej ekipy. Budujemy metodą gospodarczą. Strop w domu szeregowym wykonujemy w analogiczny sposób: układamy styropianowe formy, podpieramy za pomoca stępli, układamy zbrojenie i zalewamy. Po tym jak beton zwiąże można usunąć styropianowe kształtki zyskując przestrzeń na instalacje, lub zostawić kształtki i otynkować.

Przestrzeń nad salonem przekryta jest dwuspadowym dachem o prostej konstrukcji. Dach oparty jest wyłącznie na ścianach zewnętrznych. Część domu z sypialniami dla dzieci przkryta jest płaskim stropodachem. Poza ścianami przy schodach wnętrze domu wolne jest od jakichkolwiek słupów lub innych podpór. Daje to pole do zmian w aranżacji domu stosownie do potrzeb mieszkanców. Dach można wykończyć panelami z blachy na rąbek zatrzaskowy lub dachówką.

Jeszcze prostsza jest budowa ścianek działowych. Zaprojektowano ścianki z pełnych bloczków gipsowych w systemie Multigips. Łatwo je zbudować, nie wymagają tynkowania ani dodatkowych nadproży drzwiowych. Po wybudowaniu wystarczy zaszpachlować połączenia bloczków, zagruntować i ściana jest gotowa do malowania. Pełne bloczki są dobrą przegrodą akustyczną. Wieszanie obrazów lub półek jest równie proste jak w tradycyjnej ścianie murowanej.

Do energooszczędnej konstrukcji dopasowano instalacje ogrzewania i wentylacji z rekuperacją. Ogrzewanie realizowane jest za pomocą mat grzewczych zasilanych prądem. Maty w zależności od rodzaju pomieszczenia można umieścić w podłodze lub na ścianie – w warstwie tynku. Jak pokazuje doświadcznie ze domów zrealizowanych w tej technologii roczne rachunki za ogrzewanie wynoszą od 1,5 tyś zł do 3 tyś zł. Do tego instalujemy wentylację mechaniczną wraz z odzyskiem ciepła. W ten sposób nawet w zimie mamy świeże powietrze i ciepłe pomieszczenia.

Dom szeregowy to dobry pomysł na osiedle.

Dom rozplanowano na szerokości 6,3m. Pomieści 5 osobową rodzinę. W projekcie zastosowano szereg rozwiązań oszczędzająych przestrzeń. Dzięki temu koszty budowy jednego segmentu sę na miarę możliwości kredytowych przeciętnego Kowalskiego. Wg wstępnych szacunków koszt budowy stanu deweloperskiego wynosi ok. 163 tyś. zł. Jako zakończenie szeregu domów można użyć projektu domu bliźniaka, ktory rozwiązano na takiej samej rozpiętości. Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni dom robi wrażenie przestrzennego już od wejścia. Z holu wejściowego mamy widok na schody, widac też przetrzeń kuchni przez  wewnętrzne przeszklenie. Salon ma wyskość 1,5 kondygnacji i widok na antresolę.

Projekt


2500 zł
Cena za 4 egzemplarze
 • Kompletny projekt wielobranżowy do pozwolenia na budowę gotowy do adaptacji
Adaptacja


1700 zł
Cena za 4 egzemplarze
 • Kompletny projekt zagospodarowania sprawdzenie warunków posadowienia