Widok od ogrodu

Rzut Parteru

Przekrój

Elewacja frontowa E1

Elewacja boczna lewa E2

Elewacja tylna E4

  • Powierzchnia zabudowy: 97,36m2
  • Powierzchnia użytkowa: 79,16m2
  • Wysokość: 5,71m
  • Szer. x Dł. domu: 7,4×18,8m
  • Min. wymiar działki: 15,4×27,8m
  • Konstrukcja: energooszczędny system Izodom, więźba dachowa drewniana
  • Instalacje: maty grzewcze + wentylacja z rekuperacją
  • Stan surowy zamknięty: 182 300,-zł
  • Stan deweloperski: 215 500,-zł

Dom na wieś zaprojektowany jest w polskiej, energooszczędnej technologii IZODOM. Główna konstrukcja domu to monolityczny żelbet. Nie ma solidniejszej konstrukcji w budownicwie. W pierwszej kolejności na budowie ustawiamy lekkie i dobrze dopasowane formy ze styropianu. W formach umieszczemy zbrojenie. Następnie zamawiamy gruszkę z betonem , który wlewamy do form. W ten sposób można wznieść jedną kondygnację w ciągu jednego tygodnia. Nie potrzeba do tego super wykwalifikowanej ekipy. Budujemy metodą gospodarczą.

Dom przekryty jest dwuspadowym dachem o prostej konstrukcji. Dach oparty jest wyłącznie na ścianach zewnętrznych. Wnętrze domu wolne jest od jakichkolwiek słupów lub innych podpór. Daje to pole do zmian w aranżacji domu stosownie do potrzeb mieszkanców. Dach można wykończyć panelami z blachy na rąbek zatrzaskowy lub dachówką.

Jeszcze prostsza jest budowa ścianek działowych. Zaprojektowano ścianki z pełnych bloczków gipsowych w systemie Multigips. Łatwo je zbudować, nie wymagają tynkowania ani dodatkowych nadproży drzwiowych. Po wybudowaniu wystarczy zaszpachlować połączenia bloczków, zagruntować i ściana jest gotowa do malowania. Pełne bloczki są dobrą przegrodą akustyczną. Wieszanie obrazów lub półek jest równie proste jak w tradycyjnej ścianie murowanej.

Do energooszczędnej konstrukcji dopasowano instalacje ogrzewania i wentylacji z rekuperacją. Ogrzewanie realizowane jest za pomocą mat grzewczych zasilanych prądem. Maty w zależności od rodzaju pomieszczenia można umieścić w podłodze lub na ścianie – w warstwie tynku. Jak pokazuje doświadcznie ze domów zrealizowanych w tej technologii roczne rachunki za ogrzewanie wynoszą od 1,5 tyś zł do 3 tyś zł. Do tego instalujemy wentylację mechaniczną wraz z odzyskiem ciepła. W ten sposób nawet w zimie mamy świeże powietrze i ciepłe pomieszczenia.

Dom na wieś to wolność, swoboda i łączność z naturą

Wejście zaakcentowano wnęką wykończoną drewnem. Można tam przystanąć i patrzeć się na ogród, nawet gdy pada deszcz. W przedsionku zostawiamy zabłocone buty, możemy skorzystać z łazienki. Dalej wchodzimy do samego serca domu – salonu wraz jadalnią. Obok jadalni umieszczono kuchnię.

Z przestrzeniu wspólnej prowadzą drzwi do trzech sypialni oraz jeszcze jedniej toalety.

Gdy domowników nie ma w domu, bezpieczeństwa strzegą tradycyjne okiennice.

Projekt


2500 zł
Cena za 4 egzemplarze
  • Kompletny projekt wielobranżowy do pozwolenia na budowę gotowy do adaptacji
Adaptacja


1700 zł
Cena za 4 egzemplarze
  • Kompletny projekt zagospodarowania sprawdzenie warunków posadowienia